دفتر نمايندگی اوقاف در بيمارستان   

 

    براي تسهيل خدمت رسانی به بيماران نيازمند،‌ دفتر نمايندگی اوقاف در محل بيمارستان نمازی ايجاد شده است.

 

اين دفتر زير نظراداره اوقاف شيراز فعاليت مي كند و تاكنون خدمات ارزشمندی به بیماران و مراجعین ارائه نموده است. هموطنان می‌توانند از طريق اين نمايندگی،‌ به ياري بيماران نيازمند بشتابند و يا در خريد تجهيزات پزشكی مورد نياز بيمارستان، مشاركت داشته باشند.

 محل دفتر:  بيمارستان نمازی، طبقه همكف، راهرو اداری

شماره تلفن: 36125283

ساعات فعاليت:  7:30 - 14:30

 

 

 

روش هاي اهداء به بيمارستان

 

1- حضوری :

 شما می‌توانيد كمك‌های خود را شخصاً به دفتر نمايندگی اوقاف، ‌مستقر در بيمارستان، طبقه همكف، راهروی اداری تحويل دهيد

 

2- پرداخت به حساب بانكی بيمارستان:

شما مي توانيد وجوه مورد نظر را به حساب بانكی  5021 بانك رفاه  واريز كنيد.

 نكات بسيار مهم

‌توجه داشته باشيد كه به غير از دفتر نمايندگي اوقاف مستقر در بيمارستان، هيچ مرجع و شخص ديگر مجاز به دريافت كمك‌هاي مردمی نيست.  

بيمارستان نمازی، به جز حساب بانكی بالا و دفتر يادشده، هيچ گونه نمايندگی براي جذب كمك‌های مردمی در هيچ نقطه‌ای از جهان، ندارد.

 

 

 

 

  

   وضعیت موقوفه نمازی :

 

 

بیمارستان نمازی

ساخت بناي بیمارستان نمازی در مکانی مناسب و درباغی مصفا ( مشهور به کفشگر) به مساحت 25 هکتار و با زیربنایی بالغ بر75000 مترمربع درسال 1331 آغاز شد و درسال 1334 به بهره‌برداری رسید و اکنون از مهمترین و مجهزترین مراکز علمی و آموزشی کشور به حساب می‌آید.

 

 

 

 

 

 

ویلاهای پزشکان

مرحوم نمازی به منظور دسترسی سریع به پزشکان معالج بیمارستان، اقدام به احداث تعداد 22 ویلا و تعدادی آپارتمان مسکونی در بخشی از باغ نمود که اکنون نیز محل سکونت تعدادی ازپزشکان و پرسنل بیمارستان است. ویلاهای شماره 1 و2 در اختیار اداره اوقاف است که در راستای حفظ  موقوفات نمازی اقدام به بازسازی و تعمیرات اساسی آن نموده است.

 

 

 

املاک موقوفه نمازی

مرحوم نمازی پس از احداث بیمارستان نمازی و وقف آن براي خدمت‌رسانی به مردم و بیماران ناتوان، بمنظور ایجاد پشتوانه مالی مناسب براي اداره دراز مدت مرکز درمانی نمازی اقدام به خرید محدوده وسيعي از اراضی و املاک پلاک 350 و 540 واقع درشیراز ( تپیه چوگیا- کوی دانشگاه ) و وقف آنها نمود که تعداد 1200 پلاک ثبتی می باشد.

 

 

 

  

 

عملکرد اداره اوقاف در حوزه موقوفات نمازی :

 

الف)درآمد و هزینه موقوفه نمازی

 

درآمد موقوفه نمازی درسال 85 به طور تقریبی مبلغ چهار ميليارد و پانصد ميليون ریال بوده است که ازاین مبلغ :

 

1- مبلغ هفتصد و سه میلیون ریال  مساعدت به بیماران نیازمند 

      2- مبلغ سه میلیارد و ششصدمیلیون ریال تعمیر و باسازی بیمارستان نمازی

3-     سرمایه‌گذاری جهت افزایش رقبات و املاک موقوفه

 

از اهم وظایف سازمان اوقاف استفاده بهینه و سرمایه‌گذاری از محل درآمد موقوفات به منظور دوام و بقاء موقوفه و افزایش رقبات موقوفه است. در همین راستا اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه 4 شیراز از محل موقوفه مرحوم نمازی اقدام به خرید آپارتمان‌های مسکونی و مشارکت در امر ساخت و ساز رقبات موقوفه و خرید سهام شرکت اطهر آب ( مبلغ864260000 ریال ) نموده است.

 

 

ب)ایجاد دفترنمایندگی اداره اوقاف در بیمارستان نمازی

 

اداره اوقاف به منظور تسهیل خدمات‌رسانی به بیماران نیازمند، اقدام به افتتاح دفتر نمایندگی در بیمارستان نمازی نموده و دراین راستا خدمات ارزشمندی به بیماران و مراجعین ارائه كرده است.

 

 

ج) تجهیز و تعمیر و بازسازی بیمارستان نمازی

 

همکاری و مساعدت با مسئولین بیمارستان براي تعمیر و بازسازی بیمارستان نمازی و تهیه اموال و تجهیزبیمارستان ازقبیل : تخت های ICU ، آمبولانس، یخچال، تلویزیون، آب سردکن و ملزومات اداری ( میز، صندلی و ...  ) و تعمیرات اساسی و زیربنائی 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1394-5-28 12:09        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ